obrobka skrawaniem

 

Przyszłość nowoczesnej obróbki metali to frezowanie cnc wielkopolska w gronie liderów rynku

Rozwój branży narzędziowej, ściśle związany ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na produkty z tworzyw sztucznych, doprowadził do niedoboru odpowiednio wyszkolonych operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie na rynku pracy. Teoretycznie do nabycia umiejętności obsługi maszyn tego typu wystarczy specjalistyczny kurs, jednak fachowcy z wieloletnim stażem podkreślają jak istotnym atutem jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia technicznego, wspomagającego precyzyjne frezowanie cnc wielkopolska, jako jedno z największych zagłębi narzędziowych w Polsce, szczególnie mocno odczuwa deficyt fachowców, dlatego niektóre firmy z tego regionu oferują sfinansowanie specjalistycznego szkolenia w zamian za zobowiązanie do wykonywania pracy na ich rzecz przez określony czas.

Na czym właściwie to polega?

Jest to jedna z metod obróbki skrawaniem, oparta na niezwykle precyzyjnych, elektronicznych systemach sterujących, zapewniających prócz wysokiej dokładności również dużą automatyzację całego procesu. Umożliwia obróbkę zarówno stosunkowo prostych, jak i bardzo złożonych elementów – uzębień, powierzchni kształtowych, czy rowków. Co do zasady produkcja elementu przebiega w trzech etapach: najpierw tworzy się trójwymiarowy model projektowanego przedmiotu, następnie przetwarza go do postaci planu sterowania możliwego do odczytania przez maszynę, zaś zwieńczeniem całego procesu jest rozpoczęcie obróbki przez maszynę. Po zakończeniu frezowania cnc można wyjąć z niej gotowy produkt.

Frezowanie cnc, obróbka skrawaniem Leszno, toczenie to filary naszej firmy. Nasz nowoczesny park maszyn zapewnia najwyższą jakość toczenia i frezowania oraz obróbek . Dysponujemy m.in.:

  • Frezarką HAS VF3 (zakres frezowania 1100 x 550)
  • Automatem tokarskim
  • Tokarkami CNC
  • Tokarkami konwencjonalnymi

U nas obróbką zajmują sie najlepsi

W naszej firmie doświadczeni pracowni zajmują się obróbką skrawaniem i obsługą maszyn do obróbki.

Oprócz samej obróbki skrawaniem, zajmujemy się również spawaniem.